Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

mebelfan.pl | 11 sierpnia 2022

Scroll to top

Top

Barwne kafle idealne do małej i dużej łazienki

Barwne kafle idealne do małej i dużej łazienki

Dziś wybór płytek łazienkowych jest na rynku przeogromny. Każdy klient ma do wyboru gładkie oraz wzorzyste kafelki o różnorodnych rozmiarach, kolorach oraz fakturach. Jakie wybrać płytki, aby łazienka prezentowała się w wyjątkowy sposób?

Płytki łazienkowe o ciekawym designie oraz wyjątkowej kolorystyce

Obecnie kafle do łazienki są oferowane w niezwykle bogatej osłonie. Ich ogromna różnorodność sprawia, że często dobór płytek jest niełatwym zadaniem. Jakie zatem wybrać, aby sprawić, że łazienka będzie elegancka oraz jedyna w swoim rodzaju?

Podczas wyboru warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na ich kolorystykę. Dobór kafli o odpowiedniej barwie, to bowiem jedna z najważniejszych kwestii. Każdy z nas ma bowiem swoje ulubione barwy, które wprowadzają wyjątkową atmosferę oraz błogi spokój.

Niesamowicie ciepły nastój w każdej łazience potrafią wprowadzić niewielkie płytki, w stonowanych, pastelowych odcieniach. Dla osób stawiających na klasykę z pewnością trafionym wyborem będą beżowe czy też kremowe kafle połączone z nieco ciemniejszymi odcieniami.

Z kolei osoby stawiające na nowoczesność powinny postawić na kafle w odcieniach szarości oraz wpadające w błękit. Dobrym pomysłem jest także zakup płytek imitujących strukturę betonu. Jeśli będą one posiadały chłodny kolor, to wówczas optycznie powiększą przestrzeń.

Jak urządzić łazienkę o małej powierzchni?

Nie każdy może pochwalić się tym, że posiada piękną, przestronną oraz okazałą łazienkę. Otóż mnóstwo osób mieszkających w blokach posiada bardzo małą łazienkę. Jak zatem urządzić tę przestrzeń, aby optycznie wyglądała na większą?

Pierwszym sprawdzonym trickiem jest położenie takich kafli, które będą dobrze odbijać światło oraz tym samym powodować jego rozproszenie. W każdej niedużej łazience doskonale sprawdzają się zatem błyszczące płytki z połyskiem w jasnym kolorze. Jeśli do takich kafli zostanie dobrane odpowiednie oświetlenie, to wówczas można uzyskać wrażenie większej przestrzeni.

W każdej małej łazience świetnie sprawdzają się też kafelki w drobne wzory. Ich dużą zaletą jest to, że są bardzo uniwersalne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. I co najważniejsze są one bardzo piękne i można z ich pomocą stworzyć niebanalną przestrzeń.

Doskonałym wyborem dla małej łazienki są także prostokątne płytki w jasnych barwach. Dają one wrażenie, jakby pomieszczenie było nieco szersze.

Bardzo ciekawym oraz sprawdzonym rozwiązaniem jest położenie na ścianie jednego, poziomego pasa w kontrastowym kolorze, który dodatkowo poszerzy pomieszczenie.

Niezwykle ważne jest, aby w każdej małej łazience lustro wbudowane w płytki. Lustrzane powierzchnie doskonale odbijają światło i dzięki temu można optycznie powiększyć każdą przestrzeń.

swiatplytek24.pl