Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

mebelfan.pl | 11 sierpnia 2022

Scroll to top

Top

Jak skutecznie czyścić kabinę prysznicową?

Jak skutecznie czyścić kabinę prysznicową?

Utrzymanie łazienki w nieskazitelnej czystości wcale nie jest proste, wymaga bowiem sporo zaangażowania, ale też i wiedzy co do tego, jak skutecznie radzić sobie z różnymi zabrudzeniami. Tym, co najwięcej sprawia kłopotów w czyszczeniu wydaje się być kabina prysznicowa, na której tak łatwo powstają smugi, zacieki, a nawet pleśń. Jak zatem skutecznie radzić sobie z tymi wszystkimi zabrudzeniami?

Skuteczne czyszczenie kabiny prysznicowej – zacznijmy od brodzika

Ostatnio są niezwykle popularne kabiny prysznicowe typu walk in, czyli modele wyposażone jedynie w jedną lub ewentualnie dwie szklane ściany bez brodzika. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, nie tylko podczas codziennego użytkowania, ale też przy jego czyszczeniu. Niestety nie zawsze i nie wszędzie da się go zamontować. Jeśli więc mamy już brodzik to warto wiedzieć jak należy go prawidłowo czyścić.

Emaliowane lub akrylowe brodziki zawsze czyścimy miękką szmatką lub gąbeczką, ponieważ jest to tworzywo niezwykle delikatne. Poza tym do mycia wybieramy łagodne środki – mogą to być pianki myjące, żele czy płyny specjalnie do tego przeznaczone, które na pewno doskonale poradzą sobie z czyszczeniem brodzika, a przy okazji go nie uszkodzą.

Czyszczenie kabiny prysznicowej z osadu z kamienia

Choć problem w tym przypadku wydaje się być poważny to jednak wbrew pozorom wcale nie tak trudno się go pozbyć. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie środki do usuwania kamienia. Nie koniecznie muszą to być od razu silne środki chemiczne, śmiało można je zastąpić łagodnymi, ekologicznymi płynami na bazie kwasów z owoców czy innych roślin, które doskonale usuwają osady z kamienia, a do tego pięknie pachną. Jak aplikujemy taki płyn? Wystarczy spryskać nim szybę prysznicową i pozostawić na 5-10 minut. Następnie przecieramy szybę wilgotną ściereczką i na koniec dokładnie spłukujemy.

Kamiennych zacieków możemy pozbyć się też, stosując mieszankę wykonaną z płynu do mycia naczyń i octu – w proporcjach 1:1. Ten domowy sposób zawsze się sprawdza.

Kabina prysznicowa Excellent – komfortowe rozwiązanie pod każdym względem

Kabinę prysznicową znacznie łatwiej się czyści jeśli jest ona wykona z materiałów wysokiej jakości. Do takich z pewnością zaliczają się kabiny Excellent. Otóż, stosuje się w nich powłokę Clean Control, która znacznie ułatwia utrzymanie jej w czystości.

Co więcej, w ofercie firmy znajdziemy różne rodzaje kabin prysznicowych – i wersje tradycje z brodzikiem, i kabiny typu walki in – każdy więc z pewnością znajdzie model odpowiedni do swoich potrzeb.

aquamaris.pl