Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

mebelfan.pl | 11 sierpnia 2022

Scroll to top

Top

Jak zaaranżować łazienkę? – Różnorodność stylów i dodatków

Jak zaaranżować łazienkę? – Różnorodność stylów i dodatków

Stylową łazienkę nie tak łatwo stworzyć szczególnie wtedy, gdy nie dysponujemy zbyt dużym metrażem. Niezwykle ważne jest również to, aby była wygodna i funkcjonalna, to w końcu miejsce, gdzie spędzamy znaczną część czasu, w tym zazwyczaj relaksując się w wannie pełnej ciepłej wody lub wykonując różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne. O czym warto pamiętać, urządzając łazienkę?

Funkcjonalna i stylowa łazienka – jakie kolory?

Niezwykle istotne kwestie to kolory, w jakie zaaranżujemy swoją łazienkę, wanna czy kabina prysznicowa oraz pozostałe wyposażenie łazienki, które musi komponować się z całością, aby powstało spójne i zarazem eleganckie wnętrze. Nowoczesne aranżacje, w tym głównie w duchu minimalistycznym, jak sama nazwa wskazuje, stawiają na oszczędność i skromność, ale także przede wszystkim na funkcjonalność. Elegancja przejawia się zazwyczaj w wysokiej jakości elementów wykończeniowych oraz wyposażenia. Jeśli interesuje nas właśnie taka łazienka, to zdecydujmy się na naturalne kolory takie jak biel, odcienie szarości, brązu, beżu, czerń i ewentualnie głębokie zielenie. Przy małych metrażach wybierzmy biel, która wizualne powiększy przestrzeń, np. z dodatkiem szarości lub brązu, ale w przypadku dużej łazienki możemy pozwolić sobie na zdecydowanie ciemniejsze tonacje.

Kabina prysznicowa lub wanna do stylowej łazienki

Jest to zdecydowanie najistotniejszy element każdej łazienki. W tej kwestii zazwyczaj biorą górę nasze osobiste preferencje i upodobania oraz metraż. W małych łazienkach znacznie łatwiej zaaranżować kabinę prysznicową, co jednak nie znaczy, że nie można zmieścić tam na przykład wanny narożnej lub wanny z prysznicem. W dużej łazience możemy pozwolić sobie na stylową wannę wolnostojącą, która zależnie od aranżowanego stylu, może być prostą bryłą lub fikuśną wanną na ozdobnych nóżkach. Nie zapomnijmy również dobrać do niej pasującej baterii. Mogą one mieć prosty i klasyczny kształt lub zdecydowanie nieco bardziej ozdobny retro. Różnią się również pod względem koloru. Białe, czarne, srebrne lub złote – ważne, aby komponowały się stylistycznie z całością.

Niezbędne dodatki – pozostałe wyposażenie łazienki

W naszej łazience nie może również zabraknąć takich dodatków jak praktyczne i funkcjonalne meble, które pomieszczą wszystkie niezbędne łazienkowe akcesoria. Należy dobrać je kolorystycznie do podłogi lub ścian, wtedy powstanie elegancka i stylowa łazienka. Nie zapomnijmy również o lustrze, które jest niezbędnym dodatkiem każdej łazienki. Może stanowić zarówno część mebli, być prostą taflą w glazurze lub posiadać ozdobne ramy. Proste bryły to wyznacznik przede wszystkim nowoczesnych i minimalistycznych stylów. W przypadku łazienki w stylu rustykalnym lub prowansalskim możemy pozwolić sobie na nieco bardziej oryginalne kształty i dodatki, a także większą różnorodność. Takie akcesoria jak ręczniki, dywaniki, pojemniki na szampony czy mydła również stanowią ważną część wyposażenia łazienki. Pamiętajmy, aby współgrały zarówno pod względem kolorystycznym, jak i stylistycznym.